למראה צעיר יותר : ניתוחי עפעפיים אסתטיים ותפקודיים

ניתוחי עפעפיים אסתטיים הינו ניתוח המרענן את אזור העיניים ומקנה מראה של פנים צעירות וחיוניות יותר. הניתוח מיועד למטופלים  אשר להם עודפי עור או שקיות שומן , גבות ולחיים צונחות , הגורמים ביחד למראה קבוע של עייפות וזקנה. בעזרת טיפול חדשני ניתן להעלים את שקיות השומן, להרים גבות וחיים צונחות. ד"ר סגל נח, מומחה לניתוחי עפעפיים מסביר לנו על דרכי הטיפול שהופך אותך לצעירה וזוהרת יותר.

ניתוחי עפעפיים - להראות צעירה יותר

ניתוחי עפעפיים – להראות צעירה יותר

ניתוח עפעפיים נמשך כשעה. הניתוח אינו דורש אשפוז אלא השגחה בת מספר שעות בלבד. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית ובתוספת תרופות הרגעה דרך הוריד או בהרדמה כללית. בניתוח תיקון אסתטי של העפעפיים מרחיקים רצועות של עודפי  עור ושריר הפנים תוך יצירת  צלקת במקום נסתר. בניתוחי העפעף העליון מוציאים את כריות  השומן הבולטות, ובניתוח אסתטי של  העפעף תחתון מוצאים רק חלק מכריות השומן ,ומה שנותר נתפר לעצם הפנים על מנת למנוע בעתיד מראה  של רזון בולט.

העיניים הן ראי האדם- באמצעותן ניתן להביע רגשות, תחושות והבעות פנים רבות. במהלך השנים  העפעפיים, הגבות ואזור אמצע הפנים משנים את צורתם (צונחים, נופלים) כתוצאה מהסיבות הבאות:

  • נזק משמש
  • עישון 
  • מצמוץ ושפשוש עור הפנים במשך השנים 
  • איבוד גמישות עקב הזדקנות 
  • תורשה

כתוצאה מכך אזור העיניים נעשה מקומט יותר, רופף ועטוף בשקיות שומן. מראה הפנים שנוצר במשך השנים הוא של עייפות, זקנה ואפילו עצב.

ד"ר סגל נח – מומחה למחלות וניתוחי עיניים
ניתוחי עפעפיים, דרכי דמעות וארובת העין. השאירו פרטים ונחזור אליכם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
שם:

תופעות לוואי , סיכונים וסיבוכים

תופעות המלוות את תקופת ההחלמה הראשונית הן נפיחות קלה, אודם, דמעת או לחילופין תחושת יובש, קושי בפתיחת העיניים. יתכנו גם שטפי דם שטחיים הנספגים בהמשך. כל אלה תופעות חולפות שרובן נעלם במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח ולעיתים אינן מופיעות כלל.כמו לכל ניתוח ,גם לניתוח עפעפיים מס' סיכונים וסיבוכים אפשריים. רובם ככולם נדירים, ניתנים למניעה ואף לטיפול ובהם: דימום, זיהום, החלמה לא תקינה של הצלקות, אסימטריה, משיכת שולי העפעף העליון או התחתון , יובש או דמעת.

החלמה

השלב הראשון בהחלמה מניתוח עפעפיים נמשך בין שבעה לעשרה ימים. בתקופה זו נדרשת בעיקר מנוחה. הטיפול המקומי פשוט וקל ,לא צפוי כאב משמעותי ומרבית תופעות הלואי שצוינו חולפות במהרה. התפרים יוסרו בתוך 5 ימים. פעילות ספורטיבית תדחה במספר שבועות. התוצאה הסופית ניכרת רק כעבור מספר חודשים.

האפשרויות הניתוחיות הינן:

  • ניתוח בעפעף עליון בלבד.
  • ניתוח בעפעף עליון בשילוב עם הרמת גבות.
  • ניתוח בעפעף תחתון בלבד.
  • ניתוח עפעף עליון ותחתון.
  • ניתוח עפעף תחתון בשילוב הרמת אמצע פנים.

ניתוחי עפעפיים תפקודים  

במקרים רבים המונח ניתוחי עיניים תפקודיים ואסתטיים אינו מכוון לניתוח קוסמטי בלבד אלא  לצורך רפואי של ממש. מקרים כגון צניחת עפעפיים מולדת או נרכשת (פטוזיס), גורמים להפרעה גדולה בשדה הראייה ולפגיעה בתפקוד היום יומי של האדם הסובל מתופעה זו. שינוי במנח  העפעפיים כתוצאה  מגיל או כתוצאה נלווית למחלה גופנית אחרת גורמת לחשיפת העין,  פגיעה בקרנית העין ודלקות חוזרות ונשנות. יש צורך  ניתוחי על מנת להחזיר את מנח העפעפיים למנח תקין. קיימות דרכים שונות לטיפול בבעיה, כאשר כל מקרה דורש התייחסות פרטנית והתאמה אישית.

גידולי עפעפיים

בארצנו שטופת השמש נוצרים גידולים על פני עור העפעפיים – חלקם שפירים וחלקם ממאירים. חובה לכרות גידולים אלו ובחלק מהמקרים – כריתה תוך כדי בקרה פתולוגית.

כתבה זו פורסמה עבור ד"ר נח סגל – מומחה למחלות וניתוחי עיניים
חיים לסקוב 36, חיפה | טלפון: 052-9709677, פקס: 04-8111536

Bookmark the permalink.