הסוף לכאבים : כל מה שרצית לדעת על דיקור סיני

טיפול דיקור סיני הוא טיפול אשר מתבסס על הרפואה הסינית אשר ישנן עדויות כי היא קיימת כבר מאות שנים ויותר. הרפואה הסינית מחלקת את הגוף ל- 12 איברים אשר לכל איבר יש מרידיאן שהוא למעשה נתיב אנרגטי. קפצנו לבקר בקליניקה של רפי סלע, מומחה לדיקור סיני ושמענו על סוגי הטיפולים הקיימים עבור תינוקות, ילדים, נשים המתקשות להיכנס להריון ומבוגרים.

דיקור סיני לסובלים מכאבים, למי זה בדיוק מיועד וכיצד תבחרו שיטת דיקור טובה לבעיותכם.

סובלים מכאבים? בעיה רפואית? למי זה בדיוק מיועד וכיצד תבחרו שיטת דיקור טובה לבעיותיכם.

כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להרגיש את אותם הנתיבים השונים אפילו על ידי העברת כף היד לאורכם. רבים מאיתנו אשר חשים מדי פעם כאב יכולים לחוש כי נקודות מסוימות בגוף משפיעות עליו לטובה. הטיפול בדיקור סיני מורכב ממספר שלבים; אבחון של הבעיה, דיקור בנקודות על פי הרפואה הסינית ובדיקה לאורך הדיקור ולאחריו של שיפור המצב.

להגיע לטיפול עם אמונה בהצלחתו

הדיקור הסיני הוא טיפול במחטים אשר משלב בין הצד הפיזי והרגשי של המטופל כדרך לריפוי וטיפול. על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר בעת הדיקור, על המטופל להגיע עם אמונה ביכולת הדיקור להשפיע עליו. על המטופל להגיע באמונה שלמה שהוא יכול להרגיש שיפור דרך הקישור ולהבין כי מצבו אינו גזרה משמיים.

לפתור כאבים באמצעות דיקור סיני

לצערנו, כמעט כל אחד ואחת חווים מדי פעם כאב. בין הכאבים הבולטים ביותר אנו עדים לכאבי ראש, צוואר, שכמות וגב, כשכאבים אלו נובעים כמעט תמיד מהתנהלות יום יומית לא נכונה, חוסר פעילות גופנית וישיבה סטטית לאורך שעות רבות של היום. הכאבים השונים נובעים לרוב מחוסר תנועתיות של הגוף, מה שמוביל לחוסר זרימת דם וכאשר מבצעים טיפול בדיקור הדיקור מניע את הזרימה וכך משחרר את הכאב. כיוון שרוב כאבי הראש, הצוואר והגב הם כאבים הנובעים משרירים, קל מאד לטפל בהם באמצעות דיקור.

טיפול בילדים ותינוקות

אף הורה לא אוהב לראות את הילד שלו סובל. ילדים ותינוקות עם מחלות חום ונזלת יכולים להיפתר מהם במהרה באמצעות הדיקור הסיני. שלא כמו אצל המבוגרים בהם הטיפול יכול לקחת גם 20 דקות, אצל ילדים ותינוקות ההשפעה של הדיקור היא מידית ולכן הטיפול קצר מאד. הטיפול משפיע על הילדים ויכול לחסוך התרוצצות לרופאים, מתן תרופות ויכול גם להוביל לשינה טובה יותר אם זו נפגעת כתוצאה מחום או נזלת שמונעת מהאוויר להיכנס ולצאת בנינוחות.

ידי זהב – מרכז לטיפול במגע – רפי סלע – מומחה בדיקור סיני
טיפול בבעיות ובכאבים אצל תינוקות וילדים, נשים המתקשות להיכנס להריון, מתבגרים ומבוגרים
טלפון:
דואר אלקטרוני:
שם:

פריון ודיקור סיני

אחד התחומים בהם ניתן לעזור דרך דיקור הוא תחום הפריון. זוגות רבים מתקשים להיכנס להריון כאשר 40% מהמקרים קשורים בבעיה אצל הגבר, 40% קשורים באישה וכ- 20% מהמקרים לא מוסברים בכלל. בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מחפשת בעיה ברורה במחזור האישה, במבנה או דרך ספירת הזרע, הרפואה הסינית מתייחסת למכלול של כל הגוף ומנסה לזהות מדוע לא נוצר הריון. על פי הרפואה הסינית יכולות להיות סיבות רבות מאד אשר מונעות את ההיריון והן כולן שונות מאלו המקובלות על פי הרפואה הקונבנציונלית. עבור נשים עם קשיי כניסה הדיקור הסיני הוא טיפול מעולה אשר מגדיל את סיכויי הכניסה להריון. במקרה של אי- כניסה להריון יהיה לרוב צורך בעד 20 טיפולים על מנת ליצור שינוי ולהיכנס להריון.

טיפול בדיקור על פי הרפואה סינית כולל מספר שלבים:

  • אבחון מקיף – המטפל יבחן את האיברים השונים על פי המדדים שיש ברשותו כולל בדיקת דופק, בדיקת לשון, הסתכלות על הגוף ותשאול המטופל על עברו, המצב הקיים ומהן הציפיות שלו מהטיפול.
  • בחירת נקודות הדיקור – המטפל יבחר אלו נקודות דיקור הן הנכונות ביותר לטיפול. נקודות אלה לא חייבות להיות נקודות שקרובות למקום הכאב ויותר מכך, לפעמים הן יהיו באזורים שונים לחלוטין.
  • מעקב תוך כדי טיפול – תוך כדי הטיפול המטפל יבחן את הדופק של המטופל ויקבל החלטה האם להשאיר את המחטים כפי שהן, האם להחליף מחטים וגם האם הגיע הזמן להחליף את המחטים.

חשוב לדעת כי טיפול בדיקור סיני ידרוש יותר מטיפול אחד יחיד. בפניה לטיפול בדיקור סיני יש להסתכל גם על הבעיה, כמה זמן היא כבר נמשכת ואלו תוצאות רוצים להגיע. כיוון שאנשים רבים מותחים את הבעיות הפיזיות שלהם לאורך תקופה ארוכה (לעתים גם שנים), יש לקחת בחשבון שיידרשו מספר טיפולים כדי לטפל בבעיות השונות (למעט ילדים ותינוקות אשר אצלם לרוב לאחר טיפול יחיד ישנו שיפור משמעותי).

כתבה זו פורסמה עבור ידי זהב – מרכז לטיפול במגע
מושב אלוני אבא (סמוך לבית לחם הגלילית) | טלפון: 052-9709687, אימייל: rafisela@walla.com

Bookmark the permalink.