בית המשפט קיבל את חוות הדעת הרפואית וקבע : "אתה זכאי"

תביעות רפואיות רבות מגיעות לשולחן בתי המשפט והמירוץ אחר מומחים לחוות דעת רפואיות הפך לטרנד מבוקש ומחופש, כל כל רופא מומחה מתאים למשימה ולפעמים יש לבחור מומחים המתמחים בחוות דעת משפטיות.

חוות דעת רפואית לבית המשפט

חוות דעת רפואית לבית המשפט

חוות דעת היא עמדתו בכתב או בעל פה של מומחה לגבי נושא מסוים, בין אם התבקש לעשותה או בין אם עשה זאת מיוזמתו שלו. כאשר מדברים על חוות דעת הקשורה לעניין משפטי, ניתן להבדיל בין שני סוגים של חוות דעת – כזו הניתנת על ידי יועץ משפטי טרם נקיטת צעד מסוים, וחוות דעת לבתי משפט על ידי כל מומחה במקצועו, בהקשר לנושא עליו מתנהל משפט. אותה חוות דעת בעצם משמשת כעדות, ובה משתמש עורך הדין של אחד מהצדדים או שאותו מומחה משמש כעד בעצמו.

כתיבת חוות דעת מומחה לבית משפט יכולה להיות משימה לא פשוטה למרות שמדובר במומחים המקצועיים בתחומם שכן אותו מומחה לאו דווקא מגיע מהתחום המשפטי – רופאים, מגשרים ופסיכולוגים הם רק חלק קטן מבעלי המקצוע אשר לעתים נדרשים לתת את חוות דעתם לבית המשפט.

לכן חלקם יעדיפו לפנות לגורם אשר יכול לעזור להם בכתיבה ובניסוח על פי הכללים הנכונים, שכן חוות דעת זו צריכה להיות מדויקת, נכונה, אמינה ורלוונטית. חוות הדעת תילמד ותיבדק בצורה ביקורתית וקפדנית, מכיוון שזו תשמש כראייה בעד וכנגד אחד הצדדים העומדים למשפט.

מציאת גוף חיצוני לכתיבת חוות דעת לבית משפט

כפי שצוין קודם, מומחים רבים נעזרים בחברות חיצוניות להם נציגים מקצועיים המתמחים בכתיבת חוות דעת לבית משפט. מדובר על חברות הפועלות בכל רחבי הארץ, איתם ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ואף לבצע את הכל טלפונית או אונליין.

כתיבת חוות דעת באופן עצמאי

למידת הנתונים באופן יסודי ומעמיק מאפשרת לאותו מומחה שהתבקש לכתוב את חוות דעתו לבית משפט מסוים לעשות זאת לבדו, גם אם אינו בקיא בנושא המשפטי. כאשר מומחה מתמנה על ידי בית המשפט, יקבל את כל החומר הנדרש, כך שיוכל לכתוב חוות דעת לבית המשפט.

לעתים המומחה לא יתמנה על ידי בית המשפט אלא יישכר על ידי אחד מהצדדים. כאן מדובר על לחץ גדול יותר, הן בכתיבת מסמך והן כעדות, שכן מצד אחד יש לעזור לצד השוכר אך מצד שני להיות ניטרלי למען הצד השני. עם זאת, בסופו של דבר מדובר במשימה שתצליח עם שיקול דעת נכון ומקצועיותו של המומחה בתחומו.

מאמר זה פורסם על ידי ד"ר דב אנגלשטיין
אורולוג מומחה לחוות דעת משפטיות.

Bookmark the permalink.